# T62-1-15-15-0.16
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T62-1-15-15-0.16
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t62-1-15-15-0-16
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t62-1-15-15-0-16#rfq
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Color:** Black
- **Material:** Graphite
- **Outline:** 15.00mm x 15.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 15W/m-K
- **Thickness:** 0.0063" (0.160mm)