# T60102L2130W157
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T60102L2130W157
- **Manufacturer:** VACUUMSCHMELZE
- **Category:** Magnetics - Transformer, Inductor Components
- **Subcategory:** Ferrite Cores
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t60102l2130w157
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t60102l2130w157#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Effective Area (Ae) mm²:** 450
- **Effective Length (le) mm:** 284
- **Finish:** Uncoated
- **Gap:** Ungapped
- **Height:** 1.047" (26.60mm)
- **Length:** 5.118" (130.00mm)
- **Width:** 2.992" (76.00mm)