# T37038-11-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T37038-11-0
- **Subcategory:** Barrier Blocks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t37038-11-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t37038-11-0#rfq
- **Barrier Type:** 3 Wall (Tri)
- **Bottom Termination:** Quick Connect (0.110")
- **Current Rating (Amps):** 20A
- **Features:** Flange
- **Number of Circuits:** 11
- **Number of Rows:** 1
- **Number of Wire Entries:** 11
- **Pitch:** 0.375" (9.53mm)
- **Terminal Block Type:** Barrier Block
- **Top Termination:** Screws with Captive Plate
- **Voltage Rating:** 300V