# T200F-010.0M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T200F-010.0M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t200f-010-0m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t200f-010-0m#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CW/90/7D/CW907DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/22/2-/TJ/222-TJ5F-050.0MDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2.1mA
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** 卤200ppb
- **Height:** 0.094" (2.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V