# T145AH-2.4/4.9/5.X-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T145AH-2.4/4.9/5.X-S
- **Manufacturer:** Nearson Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t145ah-2-4-4-9-5-x-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t145ah-2-4-4-9-5-x-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Tilt
- **Frequency (Center:** 2.4GHz, 4.9GHz, 5GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.35GHz, 5.725GHz ~ 5.85GHz
- **Gain:** 2dBi
- **Height (Max):** 5.933" (150.70mm)