# T100X000VP1Y
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T100X000VP1Y
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Tapes, Adhesives, Materials
- **Subcategory:** Tape
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t100x000vp1y
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t100x000vp1y#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Length:** 100' (30.5m) 33.3 yds
- **Tape Type:** Labeling
- **Temperature Range:** -58°F ~ 176°F (-50°C ~ 80°C)
- **Thickness:** 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
- **Width:** 1.00" (25.40mm)