# T-WORK8000-80-80-1.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** T-WORK8000-80-80-1.5
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/t-work8000-80-80-1-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/t-work8000-80-80-1-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Purple
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 80.00mm x 80.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 15W/m-K
- **Thickness:** 0.059" (1.50mm)