# SY100EL38LZG-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SY100EL38LZG-TR
- **Manufacturer:** Microchip Technology
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sy100el38lzg-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sy100el38lzg-tr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/56/8-/11/568-11043-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** Yes/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 1GHz
- **Input:** ECL, PECL
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** Clock
- **PLL:** No
- **Ratio:** 1:5
- **Supplier Device Package:** 20-SOIC
- **Type:** Clock Generator
- **Voltage:** 3V ~ 3.8V