# SXT32418CC27-24.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SXT32418CC27-24.000M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sxt32418cc27-24-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sxt32418cc27-24-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 50 Ω
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Frequency Tolerance:** ±25ppm
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Load Capacitance:** 18pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)