# SXT21413AA38-24.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SXT21413AA38-24.000M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sxt21413aa38-24-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sxt21413aa38-24-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 120 Ω
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±50ppm
- **Height:** 0.020" (0.50mm)
- **Load Capacitance:** 13pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)