# SXT21410EC07-24.576M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SXT21410EC07-24.576M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sxt21410ec07-24-576m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sxt21410ec07-24-576m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 120 Ω
- **Frequency:** 24.576 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Frequency Tolerance:** ±15ppm
- **Height:** 0.020" (0.50mm)
- **Load Capacitance:** 10pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)