# SXT1147AA16-25.000MT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SXT1147AA16-25.000MT
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sxt1147aa16-25-000mt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sxt1147aa16-25-000mt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 150 Ω
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±50ppm
- **Height:** 0.018" (0.45mm)
- **Load Capacitance:** 7pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Size:** 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)