# SXT11412EC48-32.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SXT11412EC48-32.000M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sxt11412ec48-32-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sxt11412ec48-32-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 100 Ω
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Frequency Tolerance:** ±15ppm
- **Height:** 0.018" (0.45mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)