# SWF150P-24-L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SWF150P-24-L
- **Manufacturer:** Sanken
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/swf150p-24-l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/swf150p-24-l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Current:** 6.3 A
- **Efficiency:** 91%
- **Features:** Adjustable Output, Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C
- **Power (Watts):** 150W
- **Size:** 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV