Part Number: SWF 3225CF-6R8M Manufacturer: TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/swf-3225cf-6r8m RFQ URL: https://distyparts.com/product/swf-3225cf-6r8m#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/48/16/-W/4816-WCM2012F2SF-801-NDKR-ND.jpg Summary: SWF 3225CF-6R8M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SWF 3225CF-6R8M is a fixed inductors from TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 660 mA DC Resistance (DCR): 300mOhm Max Frequency: 34MHz Height: 0.102" (2.60mm) Inductance: 6.8 µH Material: Ferrite Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Q @ Freq: 10 @ 7.96MHz Shielding: Unshielded Size: 0.142" L x 0.110" W (3.60mm x 2.80mm) Tolerance: ±20% Type: Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tai-tech-advanced-electronics-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/swf-3225cf-6r8m