# SWF 2520CF-100M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SWF 2520CF-100M
- **Manufacturer:** TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/swf-2520cf-100m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/swf-2520cf-100m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 392 mA
- **DC Resistance (DCR):** 13.2mOhm Max
- **Height:** 0.083" (2.10mm)
- **Inductance:** 10 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.114" L x 0.098" W (2.90mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210
- **Tolerance:** ±20%