# SW5-040120AN1HM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SW5-040120AN1HM
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sw5-040120an1hm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sw5-040120an1hm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit:** SP5T
- **Frequency Range:** 4GHz ~ 12GHz
- **Insertion Loss:** 2.9dB (max)
- **Isolation:** 65dB (min)
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 12GHz
- **Topology:** Absorptive
- **Voltage:** 5V, 12V