# SW3-040120RI4NF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SW3-040120RI4NF
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sw3-040120ri4nf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sw3-040120ri4nf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit:** SP3T
- **Frequency Range:** 4GHz ~ 12GHz
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 12GHz
- **Topology:** Reflective
- **Voltage:** 12V