# SW3-040120AI1HF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SW3-040120AI1HF
- **Manufacturer:** L3 Narda-MITEQ
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Switches
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sw3-040120ai1hf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sw3-040120ai1hf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit:** SP3T
- **Frequency Range:** 4GHz ~ 12GHz
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 12GHz
- **Topology:** Absorptive
- **Voltage:** 5V, 12V