# SW-125-150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SW-125-150
- **Manufacturer:** Bivar Inc.
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sw-125-150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sw-125-150#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.112" (2.84mm)
- **Length:** 0.125" (3.18mm) 1/8"
- **Material:** Nylon
- **Thickness:** 0.169" (4.30mm)