# SW-031-190
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SW-031-190
- **Manufacturer:** Bivar Inc.
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Washers - Bushing, Shoulder
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sw-031-190
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sw-031-190#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Diameter:** 0.146" (3.71mm)
- **Length:** 0.031" (0.79mm) 1/32"
- **Material:** Polyphenylene Sulfide, Glass Filled
- **Thickness:** 0.197" (5.00mm)