# SVC53C3C16D2-122.880M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SVC53C3C16D2-122.880M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/svc53c3c16d2-122-880m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/svc53c3c16d2-122-880m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤50ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 25mA
- **Frequency:** 122.88 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 3.3V