# SUS75K33J27B-20.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SUS75K33J27B-20.000M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sus75k33j27b-20-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sus75k33j27b-20-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 15mA
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppb
- **Height:** 0.083" (2.10mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** Clipped Sine Wave
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V