# SUS75C50T48B-20.000M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SUS75C50T48B-20.000M
- **Manufacturer:** Suntsu Electronics, Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sus75c50t48b-20-000m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sus75c50t48b-20-000m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 15mA
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** ±280ppb
- **Height:** 0.083" (2.10mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 5V