# ST6000F-320-320-0.25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ST6000F-320-320-0.25
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/st6000f-320-320-0-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/st6000f-320-320-0-25#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** White
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.2W/m-K
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)