# SSR10H-22034
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SSR10H-22034
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ssr10h-22034
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ssr10h-22034#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/93/43/8693432-399-19011-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 2.2A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 110mOhm
- **Height (Max):** 0.531" (13.50mm)
- **Inductance @ Frequency:** 3.4 mH @ 10 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 120°C
- **Voltage Rating:** 250V