# SRS-2-19MM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SRS-2-19MM
- **Manufacturer:** Bivar Inc.
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/srs-2-19mm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/srs-2-19mm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.748" (19.00mm)
- **Color:** Gray
- **Diameter:** 0.125" (3.18mm) 1/8"
- **Features:** Self Retaining
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.748" (19.00mm)