# SRFWG018-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SRFWG018-100
- **Manufacturer:** Antenova
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/srfwg018-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/srfwg018-100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Flat Patch
- **Applications:** Bluetooth, GNSS, Wi-Fi
- **Features:** Cable - 100mm
- **Frequency (Center:** 1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 2.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (1GHz ~ 2GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 1.559GHz ~ 1.609GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 5.6dBi
- **Height (Max):** 0.006" (0.15mm)