# SRFI068H-200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SRFI068H-200
- **Manufacturer:** Antenova
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/srfi068h-200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/srfi068h-200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** ISM, LoRa, Sigfox
- **Features:** Cable - 200mm
- **Frequency (Center:** 915MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 902MHz ~ 928MHz
- **Gain:** 0.7dBi
- **Height (Max):** 0.006" (0.15mm)