Part Number: SRFC015-200 Manufacturer: Antenova Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/srfc015-200 RFQ URL: https://distyparts.com/product/srfc015-200#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/29/14502967-627-1090-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/29/14502967-627-1090-ND.jpg Summary: SRFC015-200 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Antenova and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SRFC015-200 is a rf antennas from Antenova. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Flat Patch Applications: GSM, LTE, W-CDMA Features: Cable - 200mm Frequency (Center: 892MHz, 1.85GHz, 2.14GHz, 2.35GHz, 2.6GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 2.11GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz Gain: 3.5dBi Height (Max): 0.006" (0.15mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 5 RF Family: Cellular Return Loss: -8dB Termination: U.FL (UMCC), IPEX MHF1 VSWR: 2.1 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/antenova Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/srfc015-200