# SRFC015-150
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SRFC015-150
- **Manufacturer:** Antenova
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/srfc015-150
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/srfc015-150#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/29/14502967-627-1090-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Flat Patch
- **Applications:** GSM, LTE, W-CDMA
- **Features:** Cable - 150mm
- **Frequency (Center:** 892MHz, 1.85GHz, 2.14GHz, 2.35GHz, 2.6GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 2.11GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz
- **Gain:** 3.5dBi
- **Height (Max):** 0.006" (0.15mm)