# SRF2W021-50
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SRF2W021-50
- **Manufacturer:** Antenova
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/srf2w021-50
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/srf2w021-50#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Flat Patch
- **Applications:** Wi-Fi
- **Features:** Cable - 50mm
- **Frequency (Center:** 2.4GHz, 5.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
- **Gain:** 2.8dBi, 5.1dBi
- **Height (Max):** 0.006" (0.15mm)