Part Number: SRF1280A-821M Manufacturer: Bourns Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Arrays, Signal Transformers Product URL: https://distyparts.com/product/srf1280a-821m RFQ URL: https://distyparts.com/product/srf1280a-821m#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/SR/F1/28/SRF1280A-220MDKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/SR/F1/28/SRF1280A-220MDKR-ND.jpg Summary: SRF1280A-821M is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Bourns and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: SRF1280A-821M is a arrays, signal transformers from Bourns. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating: 325 mA Current Saturation: 1.27 A DC Resistance (DCR): 1.632Ohm Max Height: 0.315" (8.00mm) Inductance: 820 µH Mounting Type: Surface Mount Number of Coils: 2 Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Shielding: Shielded Size: 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) Tolerance: ±20% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/bourns Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/arrays-signal-transformers Canonical URL: https://distyparts.com/product/srf1280a-821m