# SQS24B1002GSLF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SQS24B1002GSLF
- **Manufacturer:** TT Electronics/BI
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Resistor Networks, Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sqs24b1002gslf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sqs24b1002gslf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Circuit Type:** Bussed
- **Height:** 0.069" (1.75mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Pins:** 24
- **Number of Resistors:** 23
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power Per Element:** 100mW
- **Resistance (Ohms):** 10k
- **Size:** 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
- **Supplier Device Package:** 24-QSOP, 24-SSOP
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±2%