# SPK10-0.006-00-36
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SPK10-0.006-00-36
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/spk10-0-006-00-36
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/spk10-0-006-00-36#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Polyimide
- **Color:** Beige
- **Material:** Silicone Rubber
- **Outline:** 38.10mm x 19.05mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.3W/m-K
- **Thickness:** 0.0060" (0.152mm)