# SPK10-0.006-00-25
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SPK10-0.006-00-25
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/spk10-0-006-00-25
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/spk10-0-006-00-25#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/80/04/8680041-BER116-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Polyimide
- **Color:** Beige
- **Material:** Silicone Rubber
- **Outline:** 25.40mm x 6.60mm
- **Shape:** Round
- **Thermal Conductivity:** 1.3W/m-K
- **Thickness:** 0.0060" (0.152mm)