# SPI-DCI-35V-50A-NI-WF-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SPI-DCI-35V-50A-NI-WF-1
- **Manufacturer:** Meftronics
- **Category:** Development Boards, Kits, Programmers
- **Subcategory:** Evaluation and Demonstration Boards and Kits
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/spi-dci-35v-50a-ni-wf-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/spi-dci-35v-50a-ni-wf-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Embedded:** No
- **Function:** H-Bridge Driver (Internal FET)
- **Primary Attributes:** 12V~36V, 50A, 1.5kW, 150kHz