# SPCB00790-5-RMM-915L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SPCB00790-5-RMM-915L
- **Manufacturer:** Nearson Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/spcb00790-5-rmm-915l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/spcb00790-5-rmm-915l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency (Center:** 915MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)