# SP33-28.5-17.5-5.8-0.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SP33-28.5-17.5-5.8-0.3
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sp33-28-5-17-5-5-8-0-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sp33-28-5-17-5-5-8-0-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Rubber
- **Outline:** 28.50mm x 17.50mm x 5.80mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 0.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0177" (0.450mm)