# SP23-21.5-11.4-5.8-0.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SP23-21.5-11.4-5.8-0.3
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sp23-21-5-11-4-5-8-0-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sp23-21-5-11-4-5-8-0-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Rubber
- **Outline:** 21.50mm x 11.40mm x 5.80mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 0.8W/m-K
- **Thickness:** 0.0118" (0.300mm)