# SP2000-0.015-00-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SP2000-0.015-00-24
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-015-00-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-015-00-24#rfq
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 43.18mm x 30.15mm
- **Shape:** Rhombus
- **Thermal Conductivity:** 3.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0150" (0.381mm)