# SP2000-0.010-AC-124
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SP2000-0.010-AC-124
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-010-ac-124
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-010-ac-124#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 22.15mm x 20.07mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)