# SP2000-0.010-00-1212
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SP2000-0.010-00-1212
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-010-00-1212
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sp2000-0-010-00-1212#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/78/70/8678708-BER376-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** White
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 304.80mm x 304.80mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)