# SO63-1-00CS2677
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SO63-1-00CS2677
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Solder Sleeve
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/so63-1-00cs2677
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/so63-1-00cs2677#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Transparent - Blue
- **Diameter:** 0.075" (1.91mm), 0.105" (2.67mm)
- **Features:** Immersion Resistant
- **Length:** 0.650" (16.51mm)