# SN11X17A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SN11X17A
- **Manufacturer:** Transforming Technologies
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Preprinted
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sn11x17a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sn11x17a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Application Specifics:** Attention: Static Sensitive (ESD)
- **Applications:** Electronics
- **Arrangement:** Symbol and Text
- **Color:** Yellow
- **Language:** English
- **Legend (Symbol Only):** See Legend (Text)
- **Length:** 22.000" (558.80mm)
- **Material:** Polyester (PET)
- **Print Type:** Pre-Printed
- **Shape:** Rectangle
- **Width:** 17.000" (431.80mm)