# SMP100MC-160
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SMP100MC-160
- **Subcategory:** TVS - Thyristors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/smp100mc-160
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/smp100mc-160#rfq
## Technical Specifications
- **Capacitance:** 50pF
- **Current:** 100 A
- **Supplier Device Package:** SMB
- **Voltage:** 200V