# SMA-LLPSRJ-18-SMA-60
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SMA-LLPSRJ-18-SMA-60
- **Manufacturer:** DVTEST
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sma-llpsrj-18-sma-60
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sma-llpsrj-18-sma-60#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Color:** Black
- **Features:** Low Loss Shielded
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 60.0" (1.5m) 5.0'
- **Operating Temperature:** -45°C ~ 135°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω