# SM956A132000S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM956A132000S
- **Manufacturer:** Schneider Electric
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Ultrasonic Receivers, Transmitters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm956a132000s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm956a132000s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 200kHz
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 60°C
- **Voltage:** 15 V ~ 24 V