# SM902A112000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM902A112000
- **Manufacturer:** Schneider Electric
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Ultrasonic Receivers, Transmitters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm902a112000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm902a112000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Beam Angle:** 10°
- **Frequency:** 200kHz
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 50°C
- **Voltage:** 12 V ~ 24 V