# SM380A11200FP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SM380A11200FP
- **Manufacturer:** Schneider Electric
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Ultrasonic Receivers, Transmitters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sm380a11200fp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sm380a11200fp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Beam Angle:** 8°
- **Frequency:** 500kHz
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 70°C
- **Voltage:** 12 V ~ 24 V